„A mai támadás bizonyosan orosz eredetű” – hackerek léptek akcióba Olaszországban
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
A támadásokat a NoName057(16) nevű, oroszbarát kalózcsoport vállalta magára.
Egy, az orosz hírszerzéshez köthető hackercsoport az elmúlt napokban már több mint 100 szervezetnek küldött ki fertőzött e-maileket. Ha valaki kattint, azzal hatalmas veszélybe sodorhatja a céget vagy állami szervet, aminek dolgozik.
Az Egyesült Államokban komoly jutalmat ajánlottak fel azoknak, akik információval szolgálnak az orosz katonai hírszerzés embereiről.
Az orosz, államilag támogatott Turla hackercsoport állhat a Lunar nevű kártevő két változata mögött, melyet egy európai ország kormányzati rendszerei ellen vetettek be az ESET kiberbiztonsági vállalat szerint.
Veszélyes, korábban nem dokumentált rosszindulatú programot fedeztek fel Kelet-Európát célzó hackertámadásokban.
20 energetikai és közműszolgáltatót céloztak meg az orosz GRU-hoz köthető hackerek Ukrajna több régiójában is.
A Microsoft elleni hackertámadások során amerikai kormányzati szervek levelezései is orosz kezekbe kerültek.
A Microsoft mellett több más szervezet is áldozata lehetett egy orosz kötődésű hackertámadásnak – közölte a techóriás. Egy cég már elismerte, hogy ők is célpontok voltak.
Csalinak használt, titkosítottnak láttatott PDF-ek révén hajtanak végre kibertámadásokat az orosz COLDRIVER hackerei.
Földön, vízen, levegőben, valamint a kibertérben is zajlik az orosz-ukrán háború: december közepén egy orosz hátterű hackercsoport indított kifinomult hackertámadást ukrán célpontok ellen.
Ukrán erőket segítettek kibertámadásokban, az FSZB azonban őrizetbe vett két orosz hackert, akik most súlyos vádakkal néznek szembe.
Egy biztonsági rést kihasználva e-mail-szerverekre hatoltak be, és loptak el leveleket orosz hackerek, derül ki az ESET kiberbiztonsági cég jelentéséből.
A követőinek is értékesítené azt a pólót Mihail Matvejev orosz hacker, amelyre az FBI-os körözési fotója van nyomtatva – az orosz hacker a jelek szerint meglehetősen lazán kezeli a dolgot.
Egy Infamous Chisel nevű, új, androidos, orosz hátterű kártevő az egyik legújabb fegyver az orosz-ukrán háborúban. Kimondottan ukrán katonai célpontokat támad, és akár érzékeny adatokat is el tud lopni.
Számos, sok esetben nyugati diplomatát vettek célba az orosz hackerek Ukrajnában egy hamis BMW-hirdetéssel. Ha a gyanútlan személy ebben rákattintott egy hivatkozásra, és megnyitotta a letöltődött fájlt, komoly veszélynek tehette ki a számítógépét – és akár azt a komplett hálózatot is, amire az csatlakozott.
Veszélyes malware-re bukkantak a Mandiant szakemberei, a programmal akár az elektromos hálózatokat is megzavarhatják rosszindulatú felek.
A LockBit orosz hackercsoport vállalta magára a támadást, amit egy amerikai biztosítócég ellen követtek el még február végén.
A Hive, a LockBit, és a Babuk nevű, orosz hátterű zsarolóvírus-programok fejlesztésében és működtetésében is részt vett az a Mihail Matvejev, akit most nagyon szeretne elkapni az Egyesült Államok, hogy elítélhessék.
Az orosz Sandworm nevű hackercsoport fontos adatokat törölt az ukrán hálózatról, ezzel nehezítve meg a dolgukat a háborúban.